MyNet - İnternetin Son Fenomeni Saniye Anne Haberi

İnternetin son fenomeni Saniye Anne Manisa'nın Salihli İlçesi'nden yıllar önce İzmir'e taşınan 73 yaşındaki Saniye Karataş, zamanla yaptığı yemeklerin tadıyla komşuları arasında büyük ün yaptı.

İzmirli 73 yaşındaki Saniye Karataş'ın yemek yapma merakını, oğlunun cep telefonuna kaydedip Youtube yüklemesi, onu bir anda Türkiye'nin yanı sıra çeşitli ülkelerdeki binlerce Türk vatandaşının takip ettiği 'Sanal aşçı' durumuna getirdi. Onu binlerce insan takip ediyor | TIKLAYIN! Binlerce kişiye, her gün kendisine has üslubu ve şivesiyle yemek tarifi veren Saniye Karataş, "Yemek yapmak en büyük zevkim. Her gün saat 07.00'de mutfağa girerim. Çocuklarım böyle bir şey yapmışlar, şimdi daha büyük zevkle insanlara yemeklerimi ulaştırıyorum" dedi. Manisa'nın Salihli İlçesi'nden yıllar önce İzmir'e taşınan 73 yaşındaki Saniye Karataş, zamanla yaptığı yemeklerin tadıyla komşuları arasında büyük ün yaptı. Bir süre önce yaptığı yemeğin tarifini oğluna verdiği sırada, onun cep telefonuyla kendisini çektiğinden habersiz olan Saniye Karataş, yemeğini yaptı hem de lezzet sırlarını anlattı. Süleyman Karataş ise, annesinin bu anlatımını internetteki video paylaşım sitesi Youtube'a yükledi.

TARİFLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ Saniye Karataş'ın, bu görüntüsünü kısa sürede bine yakın kişi izleyip, ona mesajlar göndermeye başladı. Kendisine mesajla ulaşan özellikle kadınların, yeni tarifler istemesi üzerine, Karataş, yaptığı farklı yemeklerini tariflerini de yine, oğlu aracılığıyla, Youtube'ta yayınlamayı sürdürdü. Takipçi sayısının iki binlere yaklaşmasıyla birlikte, Saniye Karataş için yepyeni bir dönem başladı. Artık sanal aşçı durumuna gelen Saniye Karataş, akşamdan kararını verdiği yemekleri, saat 07.00'de kalkıp mutfağa girerek yapmaya başladı. Tariflerini de artık oğlunun cep telefonuna değil, yeni aldırdığı kameraya verdi. Kendisinin bu işten büyük zevk aldığını söyleyen Karataş, şöyle dedi: "Küçüklüğümden beri, özellikle yöresel yemekleri çok yaptım. Artık yemek yapmak benim için vazgeçilmez biri hal aldı. Ben burada komşularımın bile yemek yapmasına yardım ederim. Şimdi böyle bir durum ortaya çıktı. Bu da benim çok hoşuma gitti. İnsanlar bana mesaj bırakıyorlar. Ben de onlara oğullarım aracılığıyla mesaj gönderiyorum ve yine istedikleri yemeklerin tariflerini yapıyorum. Yemek yapmak benim en büyük zevkim. Her gün sabah saat 07.00'de mutfağa girerim. Çocuklarım böyle bir şey yapmışlar, şimdi daha büyük zevkle insanlara yemeklerimi ulaştırıyorum." Süleyman Karataş ise, eskiden annesinden yemek tarifi vermesini istediklerini ancak, artık onun kendilerini bırakmadığını belirterek, "Sabah erkenden bizi uyandırıp mutfağa sokuyor. Görüntülü tarifler veriyor. Annemin kendi şivesiyle yemekleri anlatması insanların da hoşuna gidiyor. Verdiği tarifle de yemekler lezzetli olunca, insanların talepleri artıyor" dedi. (DHA)
.
Saniye Anne Yemeklerine Hoş Geldiniz. Bizi sayfamızın üzerinden takip ederek güncel videolara ulaşabilirsiniz.